Την Παρασκευή 31 Μαΐου στο Πνευματικό Κέντρο του Δήμου Πετρούπολης (Μπουμπουλίνας 59 & Αθ. Διάκου), στις 19:30, στον 3ο όροφο, θα γίνουν τα εγκαίνια της Έκθεσης του Τμήματος Εικαστικών για Παιδιά και Εφήβους, με ελεύθερη είσοδο για το κοινό.
Χρησιμοποιώντας διαφορετικά υλικά, γνώρισαν αρκετούς μεγάλους Έλληνες και ξένους καλλιτέχνες και προσπάθησαν με τον δικό μας τρόπο να αποδώσουν τα χαρακτηριστικά έργα τους. Η βιωματική διδακτική διαδικασία βοήθησε στον εμπλουτισμό των καλλιτεχνικών δεξιοτήτων και γνώσεων των μαθητών.
Στα εγκαίνια της έκθεσης θα μας συντροφεύσει μουσικά ο Φίλιππος Γιαλούρης, από την τάξη κιθάρας, στο Δημοτικό Ωδείο Πετρούπολης, του Βασίλη Καναρά.
Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να απευθυνθείτε στο τμήμα Πολιτισμού της Διεύθυνσης Πολιτισμού, Αθλητισμού & Νεολαίας στο τηλέφωνο 2128098222.