Το Τμήμα Κοινωνικής Πολιτικής & Ισότητας (Γραφείο Υποστήριξης Τρίτης Ηλικίας) του Δήμου Περιστερίου, ανακοινώνει το πρόγραμμα εκδηλώσεων και δράσεων των Κέντρων Φιλίας (ΚΕ.ΦΙ.), του μηνός Ιανουαρίου 2024.
1.Περίπατοι:
Ιερά Μονή Αγ.Ειρήνης- Λυκόβρυση
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑΚΕ.ΦΙΩΡΑ ΑΝΑΧΩΡΗΣΗΣΤΕΤΑΡΤΗ 17/1/247Ο9 πμΠΕΜΠΤΗ 18/1/247Ο9 πμΤΕΤΑΡΤΗ 24/1/242Ο9 πμΠΕΜΠΤΗ 25/1/246Ο9 πμΤΕΤΑΡΤΗ 31/1/249Ο9 πμ
2.Ομάδες θεραπευτικής γυμναστικής
ΚΕ.ΦΙ.ΗΜΕΡΕΣΩΡΕΣΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΟΜΑΔΑΣ1οΠΕΜΠΤΗ11.30-12.30π.μΦανός Χαράλαμπος
(Φυσιοθεραπευτής)
3ο ΔΕΥΤΕΡΑ
11.30-12.30μ.μ.Φανός Χαράλαμπος
(Φυσιοθεραπευτής)
3ο ΤΡΙΤΗ11.30-12.30μ.μ.
Φανός Χαράλαμπος
(Φυσιοθεραπευτής)
3ο ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ11.30-12.30μ.μ.
Φανός Χαράλαμπος
(Φυσιοθεραπευτής)
5ο
ΤΕΤΑΡΤΗ
11.30-12.30μ.μ.
Φανός Χαράλαμπος
(Φυσιοθεραπευτής)
3.Ομάδες ψυχολογικής υποστήριξης
ΚΕ.ΦΙ.ΗΜΕΡΕΣΩΡΕΣΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΟΜΑΔΑΣ9ο ΔΕΥΤΕΡΑ
1η ΟΜΑΔΑ
9:30-11.00μ.μ.Μαρουλάκης Νίκος
(Κοινωνικός Λειτουργός)
9ΟΔΕΥΤΕΡΑ
2Η ΟΜΑΔΑ
11.ΟΟ-12.30Μαρουλάκης Νίκος
(Κοινωνικός Λειτουργός)
7οΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΑΝΑ 15 ΜΕΡΕΣ
ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΜΕΡΑ ΠΡΩΙΝΕΣ ΩΡΕΣ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΤΑ ΑΤΟΜΙΚΑ ΡΑΝΤΕΒΟΥ
12:30 – 14:00Καράμπελα Γεωργία Ψυχολόγος
4.Ομάδα πρόληψης της Άνοιας – νοητικής ενδυνάμωσης «Ακονίζω το μυαλό μου»
(Οι ομάδες νοητικής ενδυνάμωσης γίνονται από τους Κοινωνικούς Λειτουργούς ή τους Επισκέπτες Υγείας των ΚΕ.ΦΙ.)
ΚΕ.ΦΙ.ΗΜΕΡΕΣΩΡΕΣΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΟΜΑΔΑΣ
1ο
ΔΕΥΤΕΡΑ
9π.μ -10π.μ
Θεοδωρίδου Μυροφόρα
(Κοινωνική Λειτουργός)
2ο
ΤΡΙΤΗ
10.30-11.30π.μ.
Παπαδάκη Ευφροσύνη
(Επισκέπτρια Υγείας)
3ο
ΔΕΥΤΕΡΑ
9.30-10.30π.μ.
Θεοδωρακάκη Χαρούλα
(Κοινωνική Λειτουργός)
3ο
ΔΕΥΤΕΡΑ
10.30-11.30π.μ.
Θεοδωρακάκη Χαρούλα
(Κοινωνική Λειτουργός)
5ο
ΠΕΜΠΤΗ
10.00-11:00
Θεοδωρακάκη Χαρούλα
(Κοινωνική Λειτουργός)
8Ο
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
9:00-10:00
Θεοδωρίδου Μυροφόρα
(Κοινωνική Λειτουργός)
5.Τέστ για Άνοια, ενημέρωση για σχετικά θέματα
ΚΕ.ΦΙ.ΗΜΕΡΕΣΩΡΕΣΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΟΜΑΔΑΣ
8Ο
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
Κατόπιν ραντεβούΘεοδωρίδου Μυροφόρα
(Κοινωνική Λειτουργός)
2Ο
ΔΕΥΤΕΡΑ
9:00 -12:00
Κατόπιν ραντεβού
Παπαδάκη Ευφροσύνη
(Επισκέπτρια Υγείας)
7ο
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
9:00 -12:00
Κατόπιν ραντεβού
Παπαδάκη Ευφροσύνη
(Επισκέπτρια Υγείας)
6.Θεατρική ομάδα
ΚΕ.ΦΙ.
ΗΜΕΡΕΣ
ΩΡΕΣ
ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΟΜΑΔΑΣ
1οΤΕΤΑΡΤΗ11.00-13.00μ.μ.Λεπίπα Ραχήλ
(Εθελόντρια-μέλος του ΚΕ.ΦΙ.)
9ΟΤΕΤΑΡΤΗ11.30 – 13.00ΠΟΥΛΤΖΑ ΕΛΕΝΗ
(ΕΘΕΛΟΝΤΡΙΑ ΜΕΛΟΣ ΚΕ.ΦΙ)
3ΟΤΕΤΑΡΤΗ13:00- 15:00Θεοδωρακάκη Χαρούλα
(Κοινωνική Λειτουργός)
7.Ομάδες χορωδίας
ΚΕ.ΦΙ.
ΗΜΕΡΕΣ
ΩΡΕΣ
ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΟΜΑΔΑΣ
1ΟTΡΙΤΗ10:30 -11:30Θεοδωρακάκη Χαρούλα
Κοινωνική Λειτουργός
3ΟΠΑΡΑΣΚΕΥΗ9:00 -10:30Θεοδωρακάκη Χαρούλα
(Κοινωνική Λειτουργός)
9ο
ΚΑΘΕ ΤΡΙΤΗ
10.00 -11.00
Παγκάλου Μαρία
(Εθελόντρια – Μέλος του ΚΕ.ΦΙ.)
7ΟΤΡΙΤΗ11:30 -12:30Βερυβάκη Μαριάννα Εθελόντρια ΚΕ.ΦΙ
8ο
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
10:30-11:30 π.μ
Παπούλια Ιωάννα
(Εθελόντρια – Μέλος του ΚΕ.ΦΙ)
8.Ομάδες χορού
( Οι ομάδες χορού γίνονται εθελοντικά από την Εντεταλμένη Σύμβουλο κα Αμαξοπούλου Ζωή
1ΟΠΑΡΑΣΚΕΥΗ17:00-18:00 2ΟΠΕΜΠΤΗ9:30 -10:30 3ΟΔΕΥΤΕΡΑ17:00-18:00
18.00-19.00
2 ΤΜΗΜΑΤΑ5ΟΠΑΡΑΣΚΕΥΗ9:30 -10:30 7ΟΤΡΙΤΗ9:15- 10:00
10:15- 11:00
2 ΤΜΗΜΑΤΑ8οΤΕΤΑΡΤΗ17:00 -18:00 9Ο ΤΕΤΑΡΤΗ18.30-19.30
19.30-20.30
ΤΜΗΜΑ ΠΡΟΧΩΡΗΜΕΝΩΝ
ΤΜΗΜΑ ΑΡΧΑΡΙΩΝ
9.Ομάδα λογοτεχνίας
ΚΕ.ΦΙ.
ΗΜΕΡΕΣ
ΩΡΕΣ
ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΟΜΑΔΑΣ
2ο
ΠΕΜΠΤΗ
11:00 -12:00
Ρουμελιώτη-Δαρσινού Ευαγγελία
Εθελόντρια – μέλος του ΚΕ.ΦΙ
3Ο
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
11:00-12:30
Τσιρδήμου Μαρία
(Εθελόντρια-μέλος του ΚΕ.ΦΙ.)
8ο
ΠΕΜΠΤΗ
10.00-12:00
Θεοδωρίδου Μυροφόρα
(Κοινωνική Λειτουργός) – Κατσούλη Γεωργία
Εθελόντρια-Μέλος του ΚΕ.ΦΙ)
10.Ομάδα ζωγραφικής
ΚΕ.ΦΙ.
ΗΜΕΡΕΣ
ΩΡΕΣ
ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΟΜΑΔΑΣ
3ο
ΤΕΤΑΡΤΗ
9.00-11.00π.μ.Κουστέρη Εύα
( Εθελόντρια-μέλος του ΚΕ.ΦΙ.)
3ο
ΠΕΜΠΤΗ
9.00-11.00π.μ.
Κουστέρη Εύα
(Εθελόντρια-μέλος του ΚΕ.ΦΙ.)
8ο
ΤΡΙΤΗ
10.30-12.30μ.μ.
Ταμπάκη Ευαγγελία
(Εθελόντρια-μέλος του ΚΕ.ΦΙ.)
9ο
ΠΕΜΠΤΗ
9.30-11.00π.μ.
11:00 -12:30
Άννα Φαμέλη
(Εθελόντρια-μέλος του ΚΕ.ΦΙ.)
11.Ομάδα μακραμέ
ΚΕ.ΦΙ.
ΗΜΕΡΕΣ
ΩΡΕΣ
ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΟΜΑΔΑΣ
3οΤΡΙΤΗ9:00-11:00 Γαρουφαλή Ευλαμπία
(Εθελόντρια-μέλος του ΚΕ.ΦΙ.)
12.Ομάδα χειροτεχνίας
ΚΕ.ΦΙ.
ΗΜΕΡΕΣ
ΩΡΕΣ
ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΟΜΑΔΑΣ
1ο
ΔΕΥΤΕΡΑ
10.30 -11.30 πμ
Λαμπροπούλου- Κώττη Μαίρη
(Εθελόντρια)
2ΟΤΕΤΑΡΤΗ10:00 -11:00Λαμπροπούλου- Κώττη Μαίρη
(Εθελόντρια)
5ο
ΤΡΙΤΗ
10:30 12:00
Βαμβακούρη Μαρία
(Εθελόντρια-μέλος του ΚΕ.ΦΙ.)
7ο
ΤΕΤΑΡΤΗ
11.30-12.30 πμ
Λαμπροπούλου- Κώττη Μαίρη
(Εθελόντρια-μέλος του ΚΕ.ΦΙ.)
8ο
ΔΕΥΤΕΡΑ
10.30-12.00π.μ.
Γρηγοριάδου Αναστασία
(Εθελόντρια-μέλος του ΚΕ.ΦΙ.)
9Ο
Κάθε Τετάρτη
10.00-11.30π.μ.
Γιαννίκου Εύα
Μπράτσου Ελένη
(Εθελόντριες-μέλη του ΚΕ.ΦΙ.)
3Ο ΚΕ.ΦΙ Κάθε Πέμπτη 11:00 -12:00 Γκόκα Καίτη (Εθελόντρια)